|
Pris |
Hoveddekk |
14 990 |
Midtdekk |
15 990 |
Øvre dekk |
16 990 |
Suite, øvre dekk (kun på forespørsel) |
- |
Prisene gjelder pr. person i delt dobbeltlugar |
Enkeltlugar*, hoveddekk |
19 290 |
Enkeltlugar* midtdekk |
20 990 |
* Dobbeltlugar brukt som enkeltlugar |
|
Alt dette er inkludert
- Fly Oslo–Frankfurt/Amsterdam–Oslo med SAS
- Flyskatter (kr 1211 pr. des.21)
- Transport flyplass–skip t/r
- Syv netters cruise i utvendig lugar
- Havneavgifter
- Helpensjon fra middag første dag til frokost siste dag
- Velkomst- og avskjedsdrink
- Norsk reiseleder fra Elite Travel
Prisen inkluderer ikke
- Utfluktspakke (fem utflukter)
- Valgfrie utflukter
- Drikkevarer (mulig å kjøpe drikkepakke om bord. Mer info under)
- Tips til besetningen ombord, samt lokale guider og sjåfører på utfluktene
- Reise- og avbestillingsreiseforsikring
Utflukter
Det er mulig å forhåndskjøpe en utfluktspakke som inkluderer de fem utfluktene merket med stjerne (*) i programmet:
- Dag 2: Utflukt til Heidelberg
- Dag 3: Byrundtur med båt i Strasbourg
- Dag 5: Vinsmaking i Rüdesheim
- Dag 6: Byvandring i Köln
- Dag 7: Kanalbåttur i Amsterdam
Pris kr 1800 pr. person. Utfluktene kan kjøpes separat om bord, men samlet vil prisen være høyere enn om du forhåndskjøper pakken.
I tillegg er det mulig å forhåndsbestille den valgfrie utflukten til Floriade Expo på dag 7. Utflukten varer cirka 4,5 time (inkludert kjøreturen til-fra utstillingen). Pris kr 780 pr. person.
Venter du med å kjøpe utfluktene til du er om bord, risikerer du at noen utsolgt. Alle utfluktene er med engelsktalende lokalguider. De øvrige valgfrie utfluktene nevnt i programmet kan kun bestilles om bord.
Drikkepakke
Det tilbys to ulike drikkepakker om bord:
- Standard package: Inkluderer ubegrenset med husets vin, musserende vin, fatøl, mineralvann, juicer og alkoholfri øl på flaske. Samt flasker med vann på lugaren og te, espresso og cappuccino i baren. Gjelder i tidsrommet 09.00–24.00. Pris EUR 129,50 pr. person.
- All-Inclusive: Inkluderer cocktails, sprit og drinker i tillegg til alt i standardpakken. 50% rabatt ved kjøp av flasker med vin fra vinlisten. Pris EUR 227,50 pr person.
Er det to personer i lugaren må begge kjøpe samme pakke. Drikkepakkene kan ikke forhåndsbestilles.
Tips
Tips er frivillig, men også en viktig del av inntektene til de ansatte. Rederiets anbefaling er åtte euro pr. person pr. dag til besetningen om bord, og cirka én euro hver til lokale guider og sjåfører på utfluktene.